15

Washington Whippet Racing Club

Beavercreek,  OR

4-13-19

Heats Run:  4

Entry:   25

In Conjunction:   NT 

Race Secretary:   Kristen Nelson

Placement Race Points    Call Name Name Grade Owner WRCh Pts Nat Pts
Adult
1 29.000   Chalkie Chalk Eating Weasel H Stigum, J 3.000 3.000
2 20.500   Luca Hilerica Kvell H Cranshaw, E 0.000 1.000
3 17.000   Floki Shannon Down Guided by Ravens N Wolf, J 1.000 0.000
4 15.000   Bubba-P Hunt Valley's Northern Prancer H Piche, M 0.000 0.000
5 15.000   Junior-B QuiXandz Raggedy Man H Burt, S 0.000 0.000
6 14.500   Henri Mythic Red Drakon N Carter, K 0.000 0.000
7 14.000   SeeYa Dreams Uno Dos Adios N Bassett, A 0.000 0.000
8 12.500   Jake-B Dreams I See You, Jake H Bradley, J 0.000 0.000
9 10.500   Paolo Paolo Mucho Macho Man N Piche, M 0.000 0.000
10 10.000   Kimber-C Carbeth Quickshot Grand Finale N Clark, R 0.000 0.000
11 8.000   Recon Dreams Quickshot Black Rain Ordnance N Clark, R 0.000 0.000
12 7.000   Cutter QuiXandz Boy Who Waited N Eberl, J 0.000 0.000
13 6.000   Siggy Shannon Down TCS Shield-Maiden N Mackey, S 0.000 0.000
14 6.000 SCR 4 Petra QuiXandz Czechmate N Carter, K 0.000 0.000
15 6.000 SCR 4 Layla-B Vitesse Lay Lady Lay H Burt, S 0.000 0.000
16 5.000   Rev-P Vitesse Start Your Engines N Paulson, D 0.000 0.000
17 5.000 SCR 4 Noodle QuiXandz Thatsa Spicy Meat-A-Ball N Rourk, J 0.000 0.000
18 4.000   Izzie Farseer Wicked Temptation N Eberl, J 0.000 0.000
19 4.000 SCR 3 Jobim Take Five Agua De Beber N Harrington, L 0.000 0.000
20 3.000   Hatch-E Farseer NM Hatch N Eberl, J 0.000 0.000
21 3.000 SCR 2 Clive Galeforce Windsplitter N Lyttle, G 0.000 0.000
22 2.000   Mooney Shadow Run Moon Light N Stenger, C 0.000 0.000
23 2.000 SCR 3 Fuego Hilerica Mitzvah N Adley, D 0.000 0.000
24 0.000   Warrior TCS Road Warrior by Cash Creek N Mackey, J 0.000 0.000
25 0.000 SCR 2 Aurora-W Mischiefs Break In Before Dawn N Williams, M 0.000 0.000
Race by Race Results
Heat 1
Adult
Race 1: Rev-P , Siggy , Mooney , Izzie , Warrior
Race 2: Paolo , Clive (Scr) , Floki , Noodle
Race 3: Henri , Petra , Cutter , Aurora-W (Scr) , Hatch-E
Race 4: SeeYa , Recon , Jobim , Kimber-C , Fuego
Race 5: Chalkie , Luca , Bubba-P , Junior-B , Layla-B , Jake-B
Heat 2
Race 1: Noodle , Kimber-C , Fuego (Scr) , Hatch-E , Izzie , Warrior
Race 2: Floki , Jake-B , Jobim (Scr) , Cutter , Mooney
Race 3: Junior-B , Petra , Recon , Layla-B , Siggy , Rev-P
Race 4: Chalkie , Bubba-P , Luca , SeeYa , Henri , Paolo
  
Heat 3
Race 1: Cutter , Hatch-E , Izzie , Mooney , Warrior
Race 2: Jake-B , Layla-B (Scr) , Kimber-C , Siggy , Noodle (Scr)
Race 3: Henri , Recon , Paolo , Petra (Scr) , Rev-P
Race 4: Chalkie , Luca , Floki , Junior-B , Bubba-P , SeeYa
Heat 4
Race 1: Kimber-C , Siggy , Izzie , Hatch-E , Mooney , Warrior
Race 2: SeeYa , Jake-B / Paolo , Cutter , Recon , Rev-P
Race 3: Chalkie , Luca , Floki , Bubba-P , Henri , Junior-B

Notes: 







©1998-2019 Whippet Racing Association. All rights reserved. No information provided by this website is to be used without permission from an authorized representative of the WRA.
Logged in as UUnknown (15)